Suvepraktikandid Viru Vanglas

Uudised | 09.08.2021

Vanglateenistuse eelkoolituse läbinud gümnaasiuminoortel on võimalus kandideerida suveks vanglasse praktikale, et kolme nädala vältel tutvuda vanglatöö erinevate tahkudega. Praktika jooksul saab olla erinevate ametikohtade töövari ning osaleda treeningutel erivahendite kasutamises ja laskmises. 

Viru Vangla meeskonnas on suvekuudel praktikal kuus noort. Neist juulikuu praktikandid, kevadel gümnaasiumi lõpetanud Silvia ja 11. klassi lõpetanud Jacek, toovad välja, et said kolme nädala jooksul väga mitmekülgse töökogemuse. Polnud päeva, mis oleks eelmisega sarnanenud ning iga päev sai teha midagi uut. Eriti väärtustavad nad valvuri, kontaktisiku, kriminaalhooldusametniku, koerajuhi ja üksusejuhi töövarjutamist, mis andsid palju uusi teadmisi ning arusaama, kuidas elu vanglas tegelikkuses käib. Treeningud värskendasid hästi eelkoolituse käigus õpitud erivahendite kasutamise oskuseid.

Praktika läbinutel on võimalus gümnaasiumi lõpetamise järel kandideerida tööle vanglateenitusse. Silvia ja Jacek ütlevad, et suvine praktika andis neile kindlust valitud eriala ja organisatsiooni sobivuses ning täna on neil huvi liituda vanglateenistusega, et hiljem jätkata õpinguid Sisekaitseakadeemia justiitskolledžis.

Edu Silviale, Jacekile ning meie teistele praktikantidele, Klimile, Markusele, Svenile ja Nikitale!  

Tere tulemast meeskonda!

Uudised

06.06.2022
3. juunil toimus Jõhvis Vabadusevalvuri jooks 2022 ning elamuspäev.
25.05.2022
3. juunil Jõhvis toimuva Vabadusevalvuri jooksu ja elamuspäeva kava on teie ees!
02.05.2022
Aastapäeva puhul andsid justiitsminister Maris Lauri ja vanglateenistuse juht Rait Kuuse üle vanglaametniku kõrgeimad autasud teeneteristid ja teenistusmedalid.