Vabadusevalvuri jooksuga toetatakse sel aastal MTÜ Ida-Virumaa Naiste Tugikeskus-Varjupaika

Uudised | 08.03.2023

Vabadusevalvuri jooksu meeskond on ürituse loomisest peale soovinud lisaks sportlike harjumuste propageerimisele luua ka väärtust meie oma kogukonnas. Eelnevatel aastatel on toetatud Sotsiaalkindlustusameti Ida Lastemaja ning Ukraina sõja eest Eestisse pagenud lapsi. Sellel aastal oleme võtnud meie kõigi südameasjaks aidata MTÜ Ida-Virumaa Naiste Tugikeskus-Varjupaika.


Viimaste aastate statistika näitab, et aastal 2019 tegi abivajajate arv hüppelise tõusu. Tänaseks on abi vajavate naiste arv küll kerges langustrendis, ent juhtumid, millega varjupaiga töötajad tegelevad, on muutunud keerulisemaks. Seega on hädavajalik luua kriisis olevatele klientidele turvaline ja hubane keskkond, et end tagasi jalule seada. MTÜ poolt pakutavad korterid vajavad hädasti värsket pintslitõmmet, uuemat mööblitükki ja ning keerulisse olukorda sattunud lastele lohutavaid mänguasju, mida öösel halva une peletamiseks kaissu haarata.


MTÜ Ida-Virumaa Naiste Tugikeskus-Varjupaik asutati märgiliselt 17 aastat tagasi, 8. märtsil 2006. Tugikeskuse töötajad annavad endast ööpäevaringselt kõik, et aidata naisi kes on kogenud süstemaatiliselt füüsilist või vaimset vägivalda. Nad on justkui majakas, kelle poole saab pöörduda ka siis kui tundub, et kuskilt poolt maismaa piiri ei paista. Oleme ääretult tänulikud, et meie kogukonna naised on häda korral hoitud. Tahame anda ka enda panuse, et vägivalla ohvril ei oleks tunnet, et tal ei ole kohta kuhu minna. On küll ja sellepärast annetamegi kogu Vabadusevalvuri jooksust saadud tulu just teile!

 

Sul on juba praegu võimalus anda oma panus ja teha annetus:

MTÜ Ida- Virumaa Naiste Tugikeskus- Varjupaik

EE352200221031171923

Uudised

08.03.2023

Vabadusevalvuri jooksu meeskond on ürituse loomisest peale soovinud lisaks sportlike harjumuste propageerimisele luua ka väärtust meie oma kogukonnas. Eelnevatel aastatel on toetatud Sotsiaalkindlustusameti Ida Lastemaja ning Ukraina sõja eest Eestisse pagenud lapsi. Sellel aastal oleme võtnud…

27.12.2022
Detsember on aeg, mil ühiselt vaadatakse lõppevale aastale tagasi ja tehakse kokkuvõtteid, meenutatakse tehtut ning ollakse tänulikud saavutatu üle.
02.12.2022
Novembrikuus külastas kolme vanglat üle Eesti ligi 100 töövarju, kes vaatlesid väga erinevaid vanglateenistuse rolle.