Vabadusevalvuri jooks ja elamuspäev tõi kokku pea 700 inimest

Uudised | 06.06.2022

Heategevusjooksule oli eelregistreerunud ligikaudu 400 jooksjat ja kõndijat. Teiste seas saabusid jooksma nii vanglateenistuse töötajaid üle kogu Eesti kui ka näiteks mitukümmend kaitseväe ajateenijat ja Sisekaitseakadeemia kadetti. Koos jooksjate, elamuspäeva külastajate ja esinejatega osales üritusel üle 700 inimese.

Osaleda oli võimalik nii 5- kui ka 10-kilomeetrisel jooksul. Pikema distantsi rada kulges ka ümber Viru vangla perimeetri, kuhu tavaliselt kõrvalisi isikuid ei lubata. Lapsed ja noored said osaleda tillu-, laste- ja noortejooksudel.

Vabadusevalvuri jooksu osalustasud lähevad sõja eest Eestisse põgenenud ja Ida-Virumaal turvalise paiga leidnud Ukraina laste toetuseks.

Jooksu tulemused

  • 10-kilomeetrise distantsi lõpetas esimesena Olavi Allase (Tartu Vangla) ajaga 0:30,9, teise koha saavutas Taavi Kilk ajaga 0:31,48 (Kjk Vike/Team Kaitsevägi) ning kolmanda Dmitri Aristov ajaga 0:32,33 (Treeningpartner Sportland jooksutiim).
  • Naiste seas noppis võidu Kätlin Pillart (Tallinna Vangla) ajaga 0:40,43, teisena lõpetas Marin Mehide ajaga 0:44,23 ja kolmandana Natalija Latina (Viru Vangla) ajaga 0:46,56.
  • 5-kilomeetrisel distantsil tuli esimesele kohale Andero Vikerbau (Alutaguse Suusaklubi) ajaga 0:20,6, teisele kohale Ainar Sepnik (Jõhvi Sport) ajaga 0:21,4 ning kolmandale Oleg Rõdenkov ajaga 0:21,26.
  • Naiste samal distantsil saavutas esikoha Kaili Rätsep (Riigi Tugiteenuste Keskus) ajaga 0:23,40, teise koha Keitlyn Kuningas (Alutaguse Suusaklubi) ajaga 0:25,04 ja kolmandana lõpetas Mirell Semenkova ajaga 0:25,46.

Kõik tulemused leiab siit: http://nelson.racetecresults.com/results.aspx?CId=16267&RId=6185 

Sisutihe elamuspäev

Elamuspäeval sai osaleda enesekaitsekoolituse näidistrennis, uurida vanglateenistuse saatebussi, relvi ja erivahendeid ning panna end proovile vanglakambrist keelatud esemete leidmisel. Tutvuda sai ka Sisekaitseakadeemia justiitskolledžis õppimise ja vanglateenistuses töötamise võimalustega, vaadata vanglateenistuse teenistuskoerte ning relvastatud üksuse demoesinemist.

Uue traditsioonina käivitati arutelu turvalise elukeskkonna ning ühiskonna väljakutsete üle. Selleks ellu kutsutud minidiskussiooni sarja „Tugevad kaitsevad vabadust“ esimesel lühiarutelul „Turvalise kodukonna väljakutsed“ jäi kõlama sõnum, et turvalise kogukonna väljakutse on kodaniku kui üksikisiku julgus. Loomulikult ka selle julguse võimaldamine läbi usalduse tekitamise nii siseturvalisust tagavate asutuste, kohaliku omavalitsuse kui ka kodaniku tasandil suhtluses erinevate rahvuste vahel. Igaühe võimalus on aidata lõimumisele kaasa: iga uus, avatud ja positiivne kontakt eestlaste ning teiste rahvuste vahel loob eeldused sidusa ühiskonna loomiseks, millel on tugev seos turvatundega.

Ürituse pildigalerii: https://mailameldre.pixieset.com/vabadusevalvurijooks/

Täname

Aitäh kõikidele osalejatele, meie toetajatele ja koostööpartneritele: Gruusia trahter MiminoFARMIPargi KeskusStovemanEesti KaevandusmuuseumRamudden EestiAlutaguse MatkaklubiCode 7 BatuudikeskusToila SPA HotellIda-Viru sõbradJõhvi GümnaasiumKohtla-Järve GümnaasiumJõhvi Vene PõhikoolJõhvi VallavalitsusIda-Virumaa spordiliitDANCE BOX Studio


Ürituse meediakajastused:

Kohtumiseni 2023. aasta Vabadusevalvuri jooksul! 

Uudised

04.10.2022
Üle pika aja avanevad huvilistele vangla uksed - 22.10.2022 toimub Viru vangla lahtiste uste päev.
06.06.2022
3. juunil toimus Jõhvis Vabadusevalvuri jooks 2022 ning elamuspäev.
25.05.2022
3. juunil Jõhvis toimuva Vabadusevalvuri jooksu ja elamuspäeva kava on teie ees!