Parim Film 2021 võitjad on selgunud!

Uudised | 15.04.2021

Filmikonkursi kauaoodatud võitja on selgunud!

Žürii valik erines mõnevõrra avalikust hääletusest, sest hinnati üksnes neid filme, mis vastasid kõigile seatud kriteeriumidele. Filmikonkursi esikuuikusse jõudsid järgmised filmid:

Kuuendale kohale platseerus Avinurme Gümnaasiumi film „Minu sõber on diiler“

Viiendal positsioonil on Ülenurme Gümnaasiumi film „Minu sõber on diiler? Wt*?“

Neljandal kohal on Iisaku Gümnaasiumi film „Mu sõber on diiler?“

Esimesena mahtus kolme parima sekka Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasiumi film „Minu (poiss)sõber on diiler? Wt*?“

Filmis oli huvitav jälgida, kuidas südamesõber käitub, kui saab teada, et tema kallim tegutseb diilerina. Tüdruk oli sirge seljaga, mõistis sellised teod hukka ja jättis poisi maha. Kas oleks saanud veel midagi teha? Ilmselt küll, aga siin on vaatajal endal võimalik edasi mõelda. Peategelase hea näitlejatöö ei jätnud kedagi erapooletuks!

Rahvahääletusel esimesena kolme parema seast välja jäänud Jüri Gümnaasiumi film „Minu vend on diiler“ sai filmikonkursi üldarvestuses auväärse teise koha.

Film vennast, kes on diiler, on mõtlemapanev. Tegemist on filmiga, kus on näidatud parajat julgustükki - julgust astuda välja oma venna vastu ja kutsuda talle politsei. Poiss hoidis ära võimalikud uued kuriteod ja rikutud elud. Lubadeta sõit pole muidugi korrektne, seda tasub mainida.

Vanglateenistuse Parim Film 2021 – „Suured kujud“ Tallinna 21. Kool.

Film on terviklik, kvaliteetne, usutav ja köitev jutustus, kus sõprade seltsis ei panda algul tähelegi, et välise käitumise taga võivad olla kõlbmatud stimulaatorid. Hiljem ei tundu see enam oluline, ent tagajärg on rikutud elu, vahel isegi surm. Mis nende valikute mõte oli, keegi ei tahtnud ju paha… aga teol on tagajärjed, mis ei pruugi meeldida.

Filmikonkursi võitjad saavad autasuks Apollo kinkeraha, Vanglateenistuse meene ning erakohtumise tudengi-Oscari võitjaga rahvusvaheliste filmide kategoorias German Golubiga. Võitjatega võtame ühendust ning anname üle auhinnad.

Žürii koosseisu kuulusid German Golub; eelmise aasta filmikonkursi võtjameeskonna liige Toila Gümnaasiumi abiturient Silvia Seli; kolme vangla väljaõppe peaspetsialistid Ivo Nigul, Siret Niinepuu ja Mark Dorošenko, kellel on noortega kõige tihedam kontakt ja kes oskavad neid toetada ja motiveerida; kogemusega õpetaja ja igasuguste lahedate ideede genereerija Viru vangla projektijuht Virve Linder; Justiitsministeeriumi vanglate osakonna nõunik Pille-Riin Kristmann.

Soovime kõigile edu ja näeme järgmisel aastal!

KOKKUVÕTVA VIDEO AUTASUSTAMISEST LEIAD SIIT: https://bit.ly/3uYJLGx

Uudised

15.09.2021
Vanglateenistus viib gümnaasiumiastme õpilastele Tallinnas, Tartus, Jõhvis ja Rakveres läbi enesekaitsekoolitused.
10.09.2021
Esimest korda vanglateenistuse poolt korraldatud narkokoerte kutsemeisterlikkuse võistlustel saavutas vanglateenistus mitu auhinnalist kohta.
31.08.2021
Vanglateenistuse 102. aastapäeva puhul tunnustati vanglaametnikke.